467 50 78
(044)

Добірка книжок про традиції та звичаї українського народу.


Українські звичаї та традиції це як ДНК українського народу. За звичаями можна відслідкувати як жили та чим займалися наші пращури, який побут вели та що святкували. Велику увагу українці приділяли збору урожаю, тому найбільші свята проходили до та після завершення робіт на полі. Жнива традиційно включали ряд послідовних етапів: «зажин», «жниво», «дожинки», або «обжинки», яким відповідали певні ритуально-магічні дії. Перед тим як розпочати збір урожаю жита чи пшениці, селяни у чистому одязі виходили на поле, дякували Богу, що дочекалися цього великого свята, й просили: «Господи-Боже, поможи легенько, добренько, щоб вижати хутенько».
Першим зажинав хто-небудь з господарів поля або «легка на руку» весела, моторна жінка. Перший зжатий сніп, який в українців називався «воєводою» або «зажином», урочисто приносили додому і встановлювали на покуті, де він знаходився до кінця жнив.
Зібраний урожай та більш-менш вільний час дають прекрасну можливість для проведення весіль. Це – найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць. Звідси беруть свій початок весільні осінні тижні.