-
Письменник:
-
ISBN:
978-617-629-078-0
-
Підрубрика:
-
Палітурка:
Тверда матова
-
Кількість сторінок:
260
-
Рік:
2013
-
Артикул:
524909
-
Видавництво:
-
Мова:
Альбом «Покутські вишивки Прикарпаття. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту» є першим альбомом із серії «Вишивки галицького Прикарпаття», який присвячений покутській вишивці кінця XIX – першої половини XX ст. У ньому розглядають вишивки чоловічих і жіночих сорочок, «заборів» переміток Покуття в техніці хрестика, «мережок», і «морщінок», типові узори (орнаментальні мотиви і композиції), їх місцеві назви, виділені основні типи вишивок та їх ареали.
Альбом складається з трьох частин: загальної, спеціальної та додатків.
У загальній частині подано географічну довідку про Покуття і загальний опис вишивок Покуття. Спеціальна частина містить два розділи, що відповідають районами Покуття, які увійшли до цього альбома, а саме: вишивки Снятинщини та Городенківщини. У кожному розділі виділено два підрозділи. До першого підрозділу входить загальний опис вишивок району, детальний опис вишивок сорочок, що подані в цьому розділі, а також чорно-білі фотографії покутян першої та другої половини XX ст.
До другого підрозділу, який має назву «Мистецтво геометричного орнаменту і колориту», відносяться вишивки, що їх відтворила автор у вигляді таблиць із «розводами» взорів вишивок і «розводами», заповненими кольоровими нитками ДМС, а також авторські кольорові фотоілюстрації автентичних вишивок і типажів покутян із відповідними до таблиць узорами на сорочках і перемітках. Усі таблиці та фотоілюстрації пронумеровані й описані. Мистецький альбом містить 64 таблиці, і близько 300 кольорових і чорно-білих фотоілюстрацій.
У додатках передано перелік місцевих назв 336 узорів вишивок Покуття, покутських джерел, опублікованих авторських статей і фотоілюстрацій типажів у традиційному одязі, техніку «городенківських мережок» (розшивок) та «морщинок» («кафасор») тощо. Альбом розрахований на мистецтвознавців, українознавців, етнографів, краєзнавців, художників, наукових працівників музеїв, учителів вишивок, їх студентів і учнів шкіл, колекціонерів вишивок і традиційного одягу, вишивальниць, керівників фольклорно-етнографічних колективів, туристів, як корисний і гарний сувенір, а також на велике коло любителів вишивки. Для кращого ознайомлення читачів із теренами Покуття на початку кожного розділу подано мапу відповідного району Покуття.
Альбом рекомендували до публікації: Раїса Захарчук-Чугай, доктор мистецтвознавства, професор, старший науковий працівник Інституту народознавства Національної академії наук України, автор книги «Вишивки західних областей України» (Львів); Оксана Шевчук, кандидат мистецтвознавства, заступник директора Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського (Київ).