467 51 37
(044)

Д/ф "Василь Стус. Феномен суток"
Д/ф "Василь Стус. Феномен суток"

Письменник, правозахисник, борець... Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність та національну ідею. Навіть у найтяжчі хвилини життя Василь Стус твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що народ його почує. І його поезія залунала в Україні, її почули, в неї вслухаються. ...У січні 1972 року Василя Стуса заарештували. Він до останнього сподівався, що "за літературу" не судитимуть. Але йому інкримінували 14 віршів та 10 літературознавчих статей. Одну з них -- "Феномен доби" -- в суді переклали як "Феномен суток". Вона й сьогодні сприймається як пророцтво...
 
Д/ф "Голодомор 1932-1933 рр. Постгеноцидний синдром"
Д/ф "Голодомор 1932-1933 рр. Постгеноцидний синдром"

Коли у знелюднені Голодомором українські села заселяли колгоспників з Росії та Білорусі – а це більше 21-ї тисячі родин – то переселенців звільняли від податків на 3 роки, давали корову або коня та будинки, ремонт у яких мали робити місцеві колгоспи. Але в тих хатах стояв страшний запах і лишилися трупи зотлілих від голоду людей…
 
Д/ф "Василь Симоненко. Тиша і грім"
Д/ф "Василь Симоненко. Тиша і грім"

Стрічка "Василь Симоненко. Тиша і грім" входить до циклу документальних фільмів "Українська мрія". Ви маєте можливість почути інтерв’ю з другом Симоненка, відомим українським поетом Іваном Драчем, а також розповідь Леся Танюка про шістдесятників і Клуб творчої молоді, і навіть: як з’явився один із найбільш відомих віршів Симоненка.  
 
Д/ф "Левко Лук’яненко. Йти за совістю"
Д/ф "Левко Лук’яненко. Йти за совістю"

«Левко Лук’яненко. Йти за совістю» — документальний фільм про відомого українського політичного та громадського діяча, співзасновника Української Гельсінської Групи та автора «Акта проголошення незалежності України».
Він провів 27 років життя у тюрмах та таборах, 450 днів – у карцерах та камерах, пережив 45 голодовок. Його катували холодом , голодом, усіляко знущались та провокували, тричі силкувалися фізично знищити. Але він вистояв, ставши співавтором «Акту про незалежність України».
 
Козак Іван Сірко. На стражі віри предків. Козак характерник
Козак Іван Сірко. На стражі віри предків. Козак характерник

Іван Сірко́ (* 1605 (1610) — † 1680) — подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, напівлегендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях.[1] Герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником.
 
Д/ф "Бути сама собі ціллю. Ольга Кобилянська"
Д/ф "Бути сама собі ціллю. Ольга Кобилянська"

Авторка "Землі", "Царівни", "Людини" була людиною з європейським мисленням. Її хвилювало питання емансипації — вважала його віянням часу, коли не лише проблеми особистого життя змушували жінку підняти голову і подивитися на світ по-іншому. Кобилянська одна з перших в українській літературі звернулася до відображення жінок-інтелігенток, які прагнуть вирватися з міщанського середовища. І при всьому тому вона залишалася справжньою жінкою.
 
Іван Мазепа
Іван Мазепа

Ще при житті його ім’я було оповите міфами. А по смерті і досі навіть із амвонів церкви, яка у своєму найменуванні має слово Українська, все ще лунають анафеми. Нам століттями намагались вдовбати теорію про плідність співпраці українців і росіян у побудові Російської імперії. А він будував аж ніяк не Російську імперію, а незалежну Українську державу, і мислив він її як суб’єкт міжнародних відносин. Ось саме чому московська церква і держава так його не любить. Він був великим меценатом культурних починів і будов в Україні. Його доба створила свій власний стиль, що проявився в образотворчому мистецтві, літературі, цілому культурному і духовному житті гетьманської України. Це було українське бароко — глибоко національний стиль, який мав своє найвище завершення. Був великим поліглотом – прекрасно володів польською, російською, татарською, французькою, латинською, італійською та німецькою мовами.
 
Винниченко без брому
Винниченко без брому

Фільм про Володимира Винниченка, постать якого донині викликає бурхливі суперечки, приваблює і відштовхує, провокує і бере у полон своєю неповторністю. Він був письменником, твори якого викликали неабиякий інтерес суспільства, і водночас був політиком з лівими поглядами. А ще Винниченко стверджував, що Україна є, і вірив, що рано чи пізно відбудеться її відродження.
 
Д/ф "'Примара Бабиного Яру"
Д/ф "'Примара Бабиного Яру"

Документальна стрічка «Примара Бабиного Яру» знята телеканалом «Культура» (автор і режисер Тетяна Баришпол, оператор Ігор Приміський, режисер монтажу Сергій Байдецький) й
присвячена пам’яті жертв одного з найтрагічніших явищ в історії України. Знятий на основі свідчень письменників, істориків, видатних діячів. У стрічці є архівні фото- та відеодокументи.
Також залучені спогади очевидців. Фільм розкриває широку панораму трагедії й показує ті явища, які для більшості залишаються незнаними.
 
Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Феномен Олени Теліги за 19.03.15
Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Феномен Олени Теліги за 19.03.15

Професорська донька висла у Петербурзі і не знала української мови. Як же Олена Теліга стала однією з найяскравіших діячок національно-визвольного руху? Чи правда, що Олена мала роман із самим Донцовим? І чому її чоловік пішов за нею на вірну смерть?
 
Д/ф "Українська Гельсінська спілка: вектор визначено". Фільм перший
Д/ф "Українська Гельсінська спілка: вектор визначено". Фільм перший

1975 рік. Між капіталістичними країнами та Радянським Союзом готується до підписання новітня, досі не бачена угода. 1 серпня у столиці Фінляндії Гельсінкі між Радянським Союзом, 33-ма країнами Європи, а також Сполученими Штатами Америки та Канадою підписується прикінцевий Акт наради з безпеки та співробітництва у Європі. Угоду підписано. І саме наявність у цьому документі однієї знакової позиції великою мірою визначатиме майбутній шлях занепаду Радянського союзу. А далі розгортається масштабна небачена досі ідеологічна боротьба. Активізується дисидентський рух...
 
Українські Державники-Іван Виговський (ЛОДТРК)
Українські Державники-Іван Виговський (ЛОДТРК)

Документальна біографія героя Конотопської битви --гетьмана Івана Виговського. Невідомі сторінки боротьби за Українську державність після смерті Богдана Хмельницького, перипетії таємної війни Московського царства проти України. Новий погляд на нашу історію після Переяславської Ради.
 
Д/ф Борис Грінченко ''Ловець слів''
Д/ф Борис Грінченко ''Ловець слів''

Грінченко Борис Дмитрович (1863 – 1910) – український письменник (поет, прозаїк, публіцист, перекладач, літературознавець, драматург), фольклорист, етнограф, мовознавець, лексикограф, видавець народопросвітніх книг і редактор першої щоденної загальноукраїнської газети «Громадська Думка», організатор товариства «Просвіта», педагог і громадський діяч. Його багатогранна діяльність була спрямована на формування української нації і становлення Української держави. Великим Просвітителем ввійшов він в історію України.
 
БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Богдан Хмельницький – особистість, яка зіграла ключову роль в історії України. Критикований сьогодні окремими недалекоглядними істориками через свою зовнішню політику, він залишається найбільш значущим героєм національно-визвольного руху всіх часів, чиє ім’я не роз’єднує українське суспільство.

Пам’ятники Богдану Хмельницькому, вулиці, сквери, парки практично в кожному великому населеному пункті України лише підкреслюють його високий статус.
 
Кубанські козаки
Кубанські козаки

Документальний фільм "Кубанські козаки. А вже літ двісті...". Кінострічка розповідає про історію переселення запорізьких козаків на Кубань, про ґеноцид українців в Росії. Режисер – Валентин Сперкач. Оператор – Сергій Лисецький. Об`єднання "Студія "Україна", Київ, 1992 рік.
 
Україна не Росія – тисячолітня війна Московії з Руссю // Част.2
Україна не Росія – тисячолітня війна Московії з Руссю // Част.2

 
Гібридна війна РФ зразка 1658-59: як козаки перемогли спочатку Росію, а потім самих себе // Част.4
Гібридна війна РФ зразка 1658-59: як козаки перемогли спочатку Росію, а потім самих себе // Част.4

 
Д/ф "Герої України. Крути. Перша Незалежність"
Д/ф "Герої України. Крути. Перша Незалежність"

Крутянський бій, як, мабуть, жодна інша подія буремних років Української революції, породив колосальну кількість міфів, легенд, домислів різного спрямування, через чималу кількість яких реалії бою почали забуватися. Натомість на перший план виступив міф про 300 студентів, які одні протистояли більшовицькій навалі й майже всі загинули. Якими були події насправді?
 
Хроніка Української повстанської армії 1942-1954 Частина Перша
Хроніка Української повстанської армії 1942-1954 Частина Перша

   Перша частина документального фільму, який розповідає про історію Української повстанської армії 1942-1954 років крізь призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій (з понад сто опитаних). Творці стрічки пропонують подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей», без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають нетрадиційний погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.
 
Україна не Росія – тисячолітня війна Московії з Руссю // Част.1
Україна не Росія – тисячолітня війна Московії з Руссю // Част.1

Майже тисячу років нам розповідають про "старшого брата" , "наступника Русі"... Набридло! У даному фільмі доступно та аргументовано пояснюється, хто кому брат, а хто крадій історії, хто слов'яни, а хто асимільовані угро-фінські племена. Цей фільм можна сміливо назвати руйнівником російського міфу про власну велич.