467 50 78
(044)

Івано-Франківська станиця Галицького братства колишніх вояків 1-ї української дивізії Української Національної Армії


Івано-Франківська станиця Галицького братства колишніх вояків 1-ї української дивізії Української Національної Армії Івано-Франківська станиця Галицького братства колишніх вояків 1-ї української дивізії Української Національної Армії
Історія Другої світової війни  належить до найміфологізованіших, зретушованих, відверто сфальсифікованих сторінок минувшини, яка і нині має безпосередній стосунок до нашої громадянської позиції. При цьому її совєтська історія війни була сфальсифікована ще в процесі її створення. Основною методологічною тезою совєтської історіографії (а сьогодні й російської) був і є міф про те, що «совєтський народ переламав хребет нацизму і приніс визволення народам Європи».

Всі події, факти, явища, проблеми, людські долі, помилки, що не вкладалися в цю схему (як-от колабораціонізм), викреслювались з історичної й життєвої хроніки, нагадування про них каралося у той чи інший спосіб. Страх правди і справедливості панував усеохопно. Але, крім ідеологічних, історіографічних, методологічних дискусій,  проблема останньої війни має, на відміну від інших спірних сторінок історії, чітко виражений політичний аспект, який постійно актуалізується в масовій свідомості українців.
Пов'язані товари