467 50 78
(044)

Нічия триває лише мить


Нічия триває лише мить Нічия триває лише мить Нічия триває лише мить
100 грн
К
«Чи вам відомо, як сяє весняне сонце? Напевне, вам не відомо, як воно сяє. Та звідкіля вам знати, якщо ви не бачили, як усміхається Бузя. Весняне сонце сяє,неначе усмішка Бузі, а її усмішка — така сама сяйлива, як і весняне сонце. Я це знаю, я вчора її побачив, коли день іще не згаснув. Мені стало страшно, що лише тепер найперше зустрів її. Вона мешкає в самому кінці темної вулички, на іншому боці гетто. Я був бовдуром увесь той час. Я просто не знав, що іншому боці гетто живе Бузя...»
Друга світова війна. Вільнюське гетто. Шахова партія, яку не можна ні виграти, ні програти, бо на кону — життя дітей... Перед читачем розгортаються події понад сімдесятирічної давнини, які понині не втратили своєї гостроти, — жоден не залишиться байдужим.
Іцхокас Мерас — литовський письменник. Народився в єврейській сім’ї. У 1941 році втратив батьків, вбитих під час Голокосту в Литві. Він вижив завдяки родині литовських селян, яка переховувала його від переслідувань нацистів. ще за студентських років почав публікувати свої перші твори в періодиці, згодом став професійним письменником. У 70-ті емігрував у Ізраїль. Учився в Тель-Авівському університеті, в Університеті Бар-Ілана. Працював викладачем, одночасно очолював Об’єднання російськомовних письменників Ізраїлю.
Пов'язані товари