467 50 78
(044)

Шлях Богомола. Імператор повені


Шлях Богомола. Імператор повені Шлях Богомола. Імператор повені Шлях Богомола. Імператор повені
Володимир Єшкілєв (нар. 1965 р.) — відомий український прозаїк і публіцист, якого вважають одним із засновників нової української історичної романістики. Маршрути мандрів письменника пролягли через монастирі Західного Тибету, піраміди єгипетської Саккари, скіфські некрополі та прадавні храми Закавказзя. Досліджуючи карпатські «місця Сили», письменник зацікавився історією першої протоукраїнської держави, відомості про яку замовчуються. Її населяли білі хорвати, предки сучасних мешканців Високих Бескидів — бойків-верховинців.
Роман «Шлях Богомола» не лише розповідає про захопливі пригоди хорватських дів-войовниць у Карпатах ІХ століття, але й пропонує читачам цілу «художню енциклопедію» язичницького світу давньої України. З цим світом перегукується інший представлений у виданні роман письменника — «Імператор повені», що його відомий книгознавець Костянтин Родик називає «кращою річчю раннього Єшкілєва, належно не оціненою критикою».

Середина ІХ століття. Східна Європа охоплена війнами. Праукраїнські племена під тиском Хазарії та служителів демонічного божества, знаного під ім’ям Богомола, відступають на Захід. Але й на землях їхньої нової батьківщини — Прикарпаття — ворог не залишає їх у спокої. З глибин віків виринає містичний спадок магів, що загрожує всьому сущому. І Серединний світ людей, і вищі світи богів завмерли у тривожному очікуванні. В цей буремний час у закинутому гірському городищі доля зводить героїв
роману для того, щоб у черговий раз змінити хід історії. Хоча події, описані у романі «Шлях Богомола», відбулись понад тисячоліття тому, їх відлуння ще й досі можна почути  у легендах та переказах гірських народів, у шепотінні вітрів на перевалах, у плескоті кришталевих карпатських джерел та водоспадів.

Події в романі «Імператор повені» відбуваються на сім століть пізніше. Богиня Карна (мати Богомола) не полишає у спокої наш світ. Герой роману несподівано для себе стає обраним воїном, якому судилося протистояти древній і могутній Викрадачці Немовлят. Автор супроводжує його мандри світами тонкою іронією.
Пов'язані товари