467 50 78
(044)

Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців


Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців
• Книжки авторки стали справжньою сенсацією в сучасному народознавстві
• Видання відкриває нові, дещо втаємничені сторони української культури, традицій та звичаїв

Чи були сімейні стосунки в українців настільки чистими, настільки ідеальними, як змальовували їх книжки? Що ставало справжньою основою шлюбу? Який вплив на селянські родини мала церква? Як українці ставилися до позашлюбної вагітності? Що могло стати приводом для розлучення? Авторка переконує: тодішні звичаї можуть здатися нам дещо жорстокими і далекими від моральних принципів. Погляди на шлюб в українській етнографії завжди подавалися традиційно піднесено. Будь-які відомості, які могли б скомпрометувати цю заідеалізовану суть, оминалися, уникалися, ігнорувалися або взагалі не помічалися.

Тривалий час такі теми, як дошлюбна вагітність, одруження з примусу, подружня зрада, дітозгубництво, фізичне покарання дітей залишалися абсолютно невивченими в історичний науці навіть за доби незалежності. Ця книга — перше ґрунтовне дослідження шлюбно-сімейних стосунків українців, що відкриває цю тему з іншого, незвичного для нас ракурсу.

Про автора:
Ірина Ігнатенко — відома українська фольклористка та письменниця, кандидат історичних наук, у її доробку — понад 50 наукових праць, навчально-методичних посібників.
Пов'язані товари