467 50 78
(044)

Сингапурська історія. Мемуари Лі Куан Ю. У двох томах


Настільна книга політичних лідерів, президентів більшості  провідних країн світу, книга, яка є своєрідним посібником «як збудувати державу з нуля», книга про унікальний, але визнаний світом досвід країни,   яка спромоглася здійснити прорив – «із третього світу в перший».

Все це про книгу «Сингапурська історія: із третього світу в перший», мемуарів  Лі Куан Ю  - міністра-ментора (спеціально створеної  посади)  Сингапуру, про якого «залізна леді» Британії Маргарет Тетчер казала : «Будучи прем’єр-міністром, я читала й аналізувала кожну промову Лі Куан Ю. Він уміє розвіяти пропагандистський туман із унікальною якісністю висловити свої погляди на основні проблеми сучасності та шляхи їх розв’язання. Він жодного разу не помилявся».

Лі Куан Ю людина, яка фактично самотужки вивела Сингапур, який «викинули» у  незалежність в 1965 році, до країн «золотого мільярду» - найбагатшої  частини людства. Сингапур, позбавлений будь-яких природних ресурсів, змушений навіть воду ввозити з-за кордону, і є чи не єдиною державою у світі, що здійснила такий стрімкий прорив у економіці.

В першому томі «Сингапурської історії» автор не приховуючи подробиць, які стосуються тільки його особисто, розповідає про боротьбу  зі своїми політичними опонентами  - представниками колоніальної влади та комуністами. Він щиро ділиться інформацією про те, як потрібно будувати партію, практично з нуля, як вести передвиборчі перегони, а цілі шматки з його промов можуть навчити українських спічрайтерів мистецтву написання текстів для публічних виступів політиків.

Другий том мемуарів цього політика розповідає про конкретні механізми та кроки на шляху розвитку однієї з найбагатших економік світу. В книзі Ви прочитаєте і про те, як зробити країну привабливою для інвестицій шляхом створення для інвесторів можливостей успішно та продуктивно працювати в Сингапурі.

Житлове будівництво,  пенсійна реформа, реформування ЖКГ та судової системи – все це не повний  перелік реформ, які треба запроваджувати у кожній державі, яка розвивається. Тому досвід унікального керівника,описаний в цих мемуарах, який успішно втілив  всі ті реформи в Сингапурі, є безцінним для України.



Лі Куан Ю, якого президент США Джордж Буш-старший, назвав «найдалекогляднішим державним діячем XX століття»,  в своїх мемуарах  ділиться головним секретом побудови економічної надпотуги  - «якби я мав описати одним словом, чому Сингапур досяг успіху, то цим словом би була б «довіра».

Сингапур – це держава, яка за територією менша за Київ, основний дохід якої виробляється в сфері високих технологій, і це не дивно, бо у своїх мемуарах він чітко говорить про те, що є важливим у 21 столітті – освіта, люди та технології.

Лі Куан Ю каже і про те, що один лише лідер не зміг би самостійно побудувати країну, - «щоб підняти країну потрібно набагато більше, ніж кілька шляхетних та достойних політичних лідерів. Народ, як одне ціле, повинен мати самоповагу й прагнути перетворити себе на націю. Завдання лідерів – створити народу міцний каркас, у рамках якого він зможе навчатися, наполегливо працювати, ставати продуктивними та отримувати відповідну винагороду. Досягти цього дуже важко».

Українські журналісти і деякі громадські діячі критикують автора за його «м’який авторитаризм», жорсткий контроль над медіа з боку держави, а також боротьбу з опозицією, але, мабуть ніхто не буде сперечатися з тим, що цей мудрий керівник, завдяки злагодженій політиці зумів втілити мрію всіх країн, що розвиваються, і стати однією з найбагатших економік світу.

Якщо і Ви хочете долучитися до кола «посвячених» та мати у своїй бібліотеці книгу, якою захоплюються Маргарет Тетчер, Генрі А. Кіссинджер, Гельмут Коль, Джордж Буш-старший та інші, то ця книга саме для Вас.

Книга мемуарів Лі Кун Ю корисна не тільки політикам, але й всім тим, хто вважає себе стратегом, цікавиться  історією, державним будівництвом та паблік рілейшенз.
Пов'язані товари