-
Письменник:
-
ISBN:
978-966-1594-03-5
-
Підрубрика:
-
Палітурка:
тверда матова
-
Кількість сторінок:
352
-
Рік:
2011
-
Артикул:
428183
-
Видавництво:
-
Мова:
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книга претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
Для якнайширшого кола читачів.
У книзі використано світлини і документи з архівів Центру досліджень визвольного руху та Служби безпеки України.
Передмова до третього видання
Історія Української Повстанської Армії продовжує залишатися заручником політичних процесів в Україні. Це легко помітити не тільки за новинами, але й за передмовами до цієї книги. У 2007 році, у першому виданні «Історії нескорених», ми ставили за мету своєю книгою не просто включитися в активну публічну дискусію довкола УПА, а наповнити її новими документами та фактами, вперше в науково-популярній формі подати узагальнений образ боротьби українських повстанців.
Передмова до другого видання книги у наступному, 2008 році була сповнена оптимізму, що заборонена колись історія врешті дійде до всіх охочих, які матимуть можливість самостійно вирішувати, на яку славу про себе заслуговують вояки УПА. Підстав для такого оптимізму було чимало, адже тоді вперше за роки незалежності вище керівництво держави відважилося належно вшанувати героїв повстанської боротьби.
Закриті десятиліттями архіви почали відкривати унікальну інформацію для істориків, журналістів, письменників. З’явилося чимало наукових, науково-популярних і навіть художніх книг (згадаймо хоча б найвідомішу з них — «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко), документальних фільмів. Проте активність українців у відкритті правди про своє минуле занепокоїла тих, хто був зацікавлений в її приховуванні та підтримуванні численних радянських міфів. Українська історія стала предметом гострих суперечок із Росією, керівництво якої вже кілька років впевнено тримає курс на реабілітацію радянського минулого. Причому їхніми основними дійовими особами були не історики, а політики, і вони мали радше формат дипломатичних суперечок, аніж наукових дискусій.
Зміна керівництва України, яка відбулася в 2010 році, спричинила радикальний перегляд гуманітарної політики влади в цілому, особливо помітний в історії. Найпоказовішим елементом стало витіснення за межі шкільного курсу історії цілого ряду тем, які стали вважатися «антиросійськими». Бій під Конотопом, діяльність гетьмана Мазепи, Українських січових стрільців, героїчний чин під Крутами знову, як і в радянські часи, стали «небажаними гостями» в підручниках для українських школярів.
Звичайно, що в новий історичний канон, який до болю нагадує старий радянський, не вписується і діяльність українських повстанців. Тому боротьба УПА також потрапила під ножиці «цензорів» від історії. Проте інтерес до неї не спадає, а навпаки, постійно зростає. Кількість науково-популярних текстів з цієї теми в мережі Інтернет за останніх два роки зросла в кілька разів.
Щоби бодай частково задовольнити зростання цього інтересу, Центр досліджень визвольного руху підготував і пропонує до Вашої уваги третє видання книги «УПА. Історія нескорених». Впевнені, що дослідження істориків, оперті на документи, не лише відтворюватимуть справжній образ минулого, але й гарантуватимуть незворотність розвитку нашої держави як демократичної. Тому ми продовжуємо нашу роботу з донесення правди про героїв нескореного покоління.
Володимир В’ятрович, 2011