467 50 78
(044)

Вічний Жид з Коломиї. «Українець» Мойсеєвого визнання Яків Саулович Оренштайн


Вічний Жид з Коломиї. «Українець» Мойсеєвого визнання Яків Саулович Оренштайн Вічний Жид з Коломиї. «Українець» Мойсеєвого визнання Яків Саулович Оренштайн Вічний Жид з Коломиї. «Українець» Мойсеєвого визнання Яків Саулович Оренштайн
Головний герой цієї біографії - Яків Оренштайн - син Народу Книги, дитина книгаря-комівояжера та єврейки-горянки. Його життя і праця пройшли в кількох державах - Австро-Угорській та Російській імперіях, Українській і Західноукраїнській Народних Республіках, Веймарській республіці, Другій Речі Посполитій і Третьому Рейху.

За свою видавничу діяльність він став заручником російського окупаційного режиму, його оголосили шпигуном, звинуватили в політичній неблагонадійності та зраді державі. З ним боролися російська армія, австрійська розвідка, польська поліція і ґестапо. Оренштайновий видавничий чин не залишив байдужими Симона Петлюру, Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Євгена Коновальця, Андрея Шептицького. Він співпрацював з інститутами української еміґрації, купував літаки для УНР, був дипломатичним радником і посередником між УВО та єврейськими міжнародними організаціями, підтримав ідею створення українського університету.

Однак найбільше він спричинився до промоції української книжки в тогочасному світі як засновник і власник коломийської "Галицької накладні" та берлінської "Української накладні". Вже за свого життя Яків Оренштайн став живою леґендою. Його життєпис, про який розповідає ця книжка, точно заслуговує на великий роман та кінофільм.
Пов'язані товари