467 50 78
(044)

Борщівська народна сорочка. Експедиційні матеріали та приватні колекції


Борщівська народна сорочка. Експедиційні матеріали та приватні колекції Борщівська народна сорочка. Експедиційні матеріали та приватні колекції Борщівська народна сорочка. Експедиційні матеріали та приватні колекції
Увага!! Вартість доставки цього товару оплачує отримувач за тарифами перевізника.
  Книга пропонує читачам невеликий історичний екскурс від найдавніших часів до сьогодення, через історію Великого Поділля до суспільно-політичного і культурного розвитку громади кінця ХІХ — початку XX ст. у межиріччі нижніх течій Серету і Збруча при впаданні в Дністер.
   Уперше подано створені авторами карти-ілюстрації, у яких використано, основні принципи оформлення карт, картографічна семіотика і сучасні географічні реалії: «Нова карта Великого Поділля, укладена згідно з давніми і новими відомостями про великі і малі землі Подільські з середини ХІХ — початку XX століття» та «Карта буття Борщівської народної сорочки кінця ХІХ — початку XX століття на полудневих землях між Серетом і Збручем, відтятих Дністром».
    Розглянуто художні і технологічні особливості чоловічої і жіночої борщівської народної сорочки всієї досліджуваної території, за якими здійснено класифікацію і розділення на Серето-Дністровський і Збруцько-Дністровський кути та їх осередки, доповнено ілюстраціями.
      Звичайну частину книги займає альбомно-ілюстративний розділ з 144-ма святковими жіночими і чоловічими борщівськими народними сорочками, розміщеними згідно з їх поділом на кути та осередки. Сорочки, які увійшли до видання, досліджені під час експедицій (2009 — 2015 рр) по селах краю та у приватних колекціях. До кожної сорочки створені авторами ілюстрації-схеми, котрі достеменно відтворюють техніки, способи вишивки та відкривають навіть найдрібніші деталі орнаменту. Всі досліджувані матеріали датовані кінцем ХІХ — початком XX століття.
      Видання призначене для студентів, викладачів, мистецтвознавців, поціновувачів борщівської народної сорочки, широкого кола читачів, усіх, хто прагне навчитися вишивати традиційними швами, відроджуючи українську народну вишивку.

Пов'язані товари