467 50 78
(044)

Народна медицина українців середнього Полісся


З'явилася ще одна цінна книжкова новинка в галузі етнології – монографічне дослідження про народну медицину Полісся. Його автор – добре відома в етнологічних професійних колах дослідниця Ірина Ігнатенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дослідження значною мірою опирається на власноруч зібрані автором протягом 10 років експедиційні записи з більш як 150 сіл. Незважаючи на те, що книга стосується лише одного етнографічного субрегіону, вона, проте, є цінним джерелом знань, оскільки Полісся й досі зберігає свою архаїку. Вартість дослідження в очах поціновувача доброї наукової літератури зростає, коли стає відомим, що І.Ігнатенко збирала польові матеріали в забруднених унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС землях.
У книзі можна дізнатися як про носіїв народних медичних знань – знахарів  та чаклунів; так і про самі хвороби (їх класифікація, етіологія, термінологія) та способи їх лікування на Поліссі. Причому дослідниця бере не лише традиційний зріз цього явища, а й широко залучає свідчення про сучасні трансформаційні процеси, які відбуваються в цій галузі.
Надзвичайно цікавим є розділ, де подаються сучасні українські народні замовляння в тому неторканому вигляді, в якому вони застосовуються знахарями та чаклунами.     Поява книги Ірини Ігнатенко «Народна медицина середнього Полісся...», безсумнівно, є подією в сучасному  науковому житті України. Вона написана за сучасними європейськими стандартами наукового дослідження, разом з тим є чудовим інформаційним джерелом для широкого загалу читачів.

Ірина Ігнатенко – етнолог, письменниця, дослідниця народної культури українців, викладає на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Народилася, живе та  працює у місті Києві, але корені роду (батькової та материної лінії) ведуть до Житомирського Полісся. Вважає себе чистокровною поліщучкою, на чому завжди наголошує з гордістю.
Жінки по материній лінії були спадковими знахарками. Багато чому пані Ірина навчилася від своєї Бабусі, якій присвятила одну зі своїх книжок «Народна медицина українців Полісся».
Професійний етнограф-польовик, самотужки об’їздила понад 150 сіл українського Полісся, де переймала від простих людей народну мудрість та філософію життя. Після спілкування з жінками, написала книгу «Жіноче тіло у традиційній культурі українців», яка вже перевидавалася тричі й була названа етнологічним бестселером.
За матеріалом прес-релізу презентації видання.
Пов'язані товари