467 50 78
(044)

Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація націїї


Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація націїї Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація націїї Українська інтелігенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація націїї
«Ця книга дає змогу українському читачеві звернутися до позитивного й конструктивного досвіду рідної історії. Досвіду, який і сьогодні може слугувати дороговказом…»

Книга «Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації» описує формування української освіченої верстви в Галичині. Історичною передумовою процесу соціальної та культурної емансипації стали Терезіансько-Йосифінські реформи. Спричинені революцією 1848 р. та ліквідацією панщини зміни соціально-економічних відносин на селі, як і поступове становлення національної ідентичності, започаткували процес секуляризації. Завдяки виникненню власного освіченого середнього класу галицькі українці стрімко наздоганяли своїх сусідів у соціальній, економічній та культурній сферах.
Пов'язані товари