467 50 78
(044)

Українські вікінги: українці в дивізії СС "Вікінг". Липень - листопад 1944 року


Українські вікінги: українці в дивізії СС "Вікінг". Липень - листопад 1944 року Українські вікінги: українці в дивізії СС "Вікінг". Липень - листопад 1944 року Українські вікінги: українці в дивізії СС "Вікінг". Липень - листопад 1944 року
Українські добровольці у лавах дивізії СС “Вікінг” у другій половині 1944 року – цей факт, на перший погляд, видається фантастичним. Проте саме влітку 1944 року близько тисячі українських добровольців справді були включені до лав 5-ї танкової дивізії СС “Вікінг”. Це був унікальний випадок в історії Другої світової війни, коли на поповнення елітної есесівської дивізії – на рівні з німецькими та іншими європейськими добровольцями – були скеровані солдати-слов’яни.

У лавах “Вікінга” українські вояки пройшли військовий вишкіл і у вересні 1944 року воювали на фронті проти Червоної армії на відомому Наревському плацдармі. Там вони побували у справжньому пеклі війни, у якому німцям вдалося зупинити шалений натиск РСЧА. Свій внесок у цей успіх зробили й українські вояки “Вікінга”, не менше 150 із них загинуло.

Українці у “Вікінгу” стали зі зброєю не за Райх – вони боролися за Україну.
Пов'язані товари