467 50 78
(044)

Вибір князя Аскольда


Вибір князя Аскольда Вибір князя Аскольда Вибір князя Аскольда
В романі розгортається широка панорама бухливих історичних подій 60-80 рр. ІХ століття в Києві, в Бізантії та Болгарії, у маджар. Дійовими особами є видатні історичні постаті6 київські князі Аскольд і Дір, візантійські царі Михайло ІІІ та Василь І, кесар Варда, болгарський князь Борис і його син Симеон, патріарх Фотій, брати Костянтин і Методій, манджарські вожді Алмош та Арпад.

Саме в цей час роси, сформувавшись в протистоянні з хозарами в державу з центром в Києві, здійснють свої перші знамениті походи на Царгород. В Болгарії, після прийняття християнства князем Борисом, спалахує громадянська війна з язичниками, які звертаються за допомогою до язичників-росів. В Константинополі патріарх Фотій, найосвіченіша людина Імперії, починає суперечку з римським папою за рівноправність константинопольської Церкви, посилає до Моравії братів Костянтина і Методія. Колишній конюх Василь стає улюбленцем басилевса Михайла ІІІ, відтак вчиняє кривавий державний переворот, вбиває басилевса і йоговсемогутнього вуйка - кесаря Варду.

Після невдачі в Болгарії й смерті сина князь Аскольд приймає хрещення - від римських єпископів Формози і Павла, одначе Дір навідріз відмовляється зректися старих богів. Це приводить до драматичного конфлікту. В боротьбі за княжий стіл Дір запрошує на допомогу маджарів.
В романі досліджується, чому ж зазнала невдачі спроба Аскольда хрестити росів, в той час як хрещення болгар та інших слов'янських народів виявилось значно успішнішим. Роман характеризується динамічністю сюжету, психологізмом у розкритті характерів та масштабністю змальованих подій.
Пов'язані товари