-
Письменник:
-
ISBN:
978-617-12-3916-6
-
Підрубрика:
-
Палітурка:
тверда
-
Кількість сторінок:
480
-
Рік:
2017
-
Артикул:
552387
-
Видавництво:
-
Мова:
Книга розкриває одну з найславетніших сторінок української історії — період Козацької революції. Останні десятиліття ХVІ — перша половина ХVІІ століття — тяжкий період набуття козацтвом безцінного воєнного досвіду й міжнародного авторитету, спроби пошуку політичного компромісу з владною елітою Речі Посполитої та потужні антиурядові козацькі повстання. Вони, врешті-решт, підготували вибух Козацької революції 1648 року, в результаті якої на політичній мапі Європи постала нова держава — Військо Запорозьке.
Детальний та неупереджений аналіз Козацької революції, відтворення славних звитяг під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями, Зборовом і Батогом, походів на Замостє, Люблін і Варшаву, докладний опис тяжких поразок під Берестечком і Охматовим, дипломатичних перемог і невдач у перемовинах з Варшавою, Бахчисараєм, Стамбулом, Москвою і Стокгольмом… У вирі цих подій як у тиглі карбувалась соціальна свідомість козацтва, відчуття відповідальності за долю України, усвідомлення потреби розбудови власної держави.
Про автора:
Віктор Горобець — відомий український історик, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, редактор альманаху «Соціум», автор понад 500 наукових праць. Працює у відділі історії України середніх віків і раннього нового часу, завідувач центру досліджень проблем соціальної історії Інституту історії України НАН України. Коло його наукових інтересів охоплює проблеми політичної і соціальної історії середньовічної та ранньомодерної України, історії дипломатії і міжнародних стосунків.