-
Письменник:
-
Підрубрика:
-
Палітурка:
тверда матова
-
Кількість сторінок:
312
-
Рік:
2020
-
Артикул:
566887
-
Видавництво:
-
Мова:
Центральна тема книги — «Ісламська держава» та грандіозна битва за півторамільйонне місто Мосул в Іраку. У боротьбі проти «ІД» в рамках Глобальної коаліції взяла участь і Україна. Битва за Мосул — наймасштабніша військова операція сучасності, яка сформувала концепцію ведення воєн у світі на роки, а можливо і на десятиліття вперед. З невідомої причини, ця тема не мала належного поширення в інформаційному середовищі України і світу. Цю проблему ми і прагнемо вирішити. В контексті воєнного конфлікту між США та Іраном, який вибухнув на початку 2020 року, ці люди, мабуть, єдині у світі, хто на 100% виграють від цієї можливої війни, незалежно від її наслідків. Кожна нова війна робила їх лише сильнішими. Війна СРСР в Афганістані навчила їх воювати та подарувала впевненість у можливості перемоги. Вторгнення США в Ірак зібрало їх разом в одному місці. Війна в Сирії дала їм зброю та досвід управління величезними територіями. Що подарує їм нова війна — можна лише здогадуватися. Можливо нові території, а можливо і довгоочікувану «останню битву».
Книга має на меті розширення світогляду читача, передусім за рахунок ілюстрації геополітиних загроз в сучасному світі. Для України в контексті війни на Донбасі розкривається цілий спектр корисних знань як для цивільного населення, так і для військових. Зокрема, у книзі описано методи підготовки бійців, стратегію і тактику ведення бойових дій «Ісламською державою», ведення інформаційної війни, медіазабезпечення функціонування «ІД» та її пропаганду. Також аналізуються принципи адміністративного управління «ІД» на захоплених нею територіях в умовах бойових дій. Зачеплена також тема участі росіян у діяльності терористичних підрозділів «ІД», осередки яких знаходяться в безпосередній географічній близькості від укранських кордонів. Аналізуючи матеріал, можна провести паралелі між воюючими релігійними групами на території Іраку та мовними групами в Україні, між якими штучно розпалюються конфлікти, інспіровані зовнішнім ворогом.
Читач зможе зробити для себе висновки щодо релігійності та її меж, конфліктології соціальних груп, цінності людського життя в умовах війни та крайньої політичної нестабільності, сепаратизму та великої кількості інших питань, розглянутих у праці. Ці знання неодмінно мають бути взяті на озброєння українцями, а висновки з діяльності «ІД» та боротьби проти неї можуть стати у нагоді для відповіді на виклики, що стоять сьогодні перед Україною.